Ünlülerin Boşanma Avukatı

Ankarada hukukçular yeterince vardır. Ama fazla iyi bir hukukçu elde etmeniz yalnızca fevkalade iyi bir aramayla mümkündür. Bunun sebebi bazı avukatlara güvenmek kolay değildir.Avukatlar temelde boşanma avukatları,icra avukatları,ceza avukatları ve bilişim avukatları diye ayrılabilir. Fakat hukukta bunların dışında deneyim gerektiren alanları da vardır.Boşanma davaları alanında uzman avukatlar örneğin boşanmayla alakalı gerektiğinden fazla kanunu biliyor olmak yükümlülüğündedirler.Bunun yanında iyi bir avukatlık mesleğini icra eden kişi bulmanızda yetmez. Avukatlık mesleğini icra eden kişinin bunun yanında yaptığı işte spesiyalist konumunda olması da gereklidir. Üzerinde durduğum şeyi hukukçunun önceki başarılı olduğu davalardan anlamanız mümkündür. "Ankara iyi ceza avukatı" arama motorlarında fazlaca aranılan bir kelimedir. Buna ek olarak "en iyi icra avukatları ankara" kelimesi de çokça aranırlar.

Türkiyede özellikle en çok görülen davalardan biri olan boşanma davaları Ankara avukatları yardımlarıyla son derece iyi bir biçimde yürütülmektedir. Başvuran şahısların boşanma sürecini hem maddi gerek de manevi olarak en karlı biçimde atlatmalarını imkanlı kılan boşanma hukukçuları özellikle çekişmeli boşanma davalarında boşanma davası açmış çift arasında bir anlaşma alanı gerçekleştirmek için uğraşmaktadırlar. Dolayısıyla eğer karınızla nizasız bir şekilde boşanamıyorsanız, kati bir şekilde boşanma davaları konusunda spesiyalist bir hukukçunun yardımı ile boşanma sürecinizi sonuçlandırmalısınız.
Günümüzde sık Bunları deneyebilirsiniz rastlanılan davalar bilişim suçları davalarıdır. Bu sebeple bilişim hukukunda deneyimli hukukçulara ihtiyaç çoğalmıştır. Fakat tecrübeli bir bilişim davası avukatı bulmak zordur. Çünkü bilişim davası avukatı miktarı çok azdır.

Boşanma davası iki tarzda açılabilmektedir. Eğer eşler boşanma konusunda anlaşmışlarsa hakime müracaat etmeleri durumunda anlaşmalı olarak evliliği sonlandırabilirler. Anlaşmalı olarak boşanmanın gerçekleşmesi için evliliğin en az bir sene sürmüş olmasıgereklidir. Eğer birliktelik bir yıldan kısa devam etmiş ise eşler anlaşmalı biçimde boşanmak için başvuru yapamazlar. Bu durumda çekişmeli şekilde başvuru yapmak zorundadırlar. Anlaşmalı şekilde evliliği sonlandırmak için mahkemeye bir anlaşmalı ayrılma mutabakat metni vermeleri gerekmektedir. Bu anlaşma metninin bir anlaşmalı boşanma avukatı vasıtasıyla kaleme alınması faydalı olacaktır. Bunun ardından eşler aile mahkemesine çıkmalı ve anlaşmalı boşanma metnini kabul ettiklerini söylemelidirler. Çekişmeli olarak evliliğe son vermek için bir boşanma nedenine ihtiyaç vardır. Bu ayrılma sebebinin yerinde olması gerekmektedir. Ayrıca boşanma nedeninin kanıtlanması gerekmektedir. Boşanma davalarında davayı açan eş iddiasını her çeşit kanıtla ispatlayabilir. Mesela video görüntüleri delil olarak kullanılabilir. Çekişmeli boşanma davaları fazlaca uzun sürebilmektedir. Dava süresini hızlandırmak için bir avukattan yardım alınmalıdır.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Ünlülerin Boşanma Avukatı”

Leave a Reply

Gravatar